isik-dolgusu

Yeni trend olan ışık dolgusunu son zamanlarda sıkça duyuyoruz. Bu dolgunun cilde etkisi, ışık dolgusu yaptırmanın amacı.
30’lu yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine oranla daha kurudur. Göz çevresinde ilk ince çizgiler belirmeye başlar. Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz değildir. Yaşlanma süreci cildi gergin ve eklemleri hareketli tutmak için gerekli olan hyalüronik asit miktarının zamanla azalması ile başlayan bir süreçtir. Belirtileri ciltte kuruluk ve kırışıklıklar şeklinde ortaya çıkar. Hyalüronik asit vücutta üretilen ve derimiz için olmazsa olmaz bir maddedir ve birçok besinden de alınabilir. Ancak tıbbi araştırmalar, gıdalarla alınmasının yeterli olmadığını göstermektedir. Bu durumun düzeltilebilmesi için cilde dışarıdan yeterli miktarda hyalüronik asit verilmelidir. Hyalüronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Yani doğal bir şekerdir. Bu nedenle diğer sentetik dolgu maddelerine göre güvenlik profili çok yüksektir. Cilt içinde, ve kemiklerde ve kaslarda, özellikle eklemlerde bulunur. Hyalüronik asit eklemlerin kayganlığını sağlar ve kendi hacminden bin kat fazla su tutabilir. Enjekte edildiği yerde şeklini uzun süre muhafaza eder. Işık dolgusu esas olarak içeriği hyalüronik asit olan cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli yepyeni bir konseptdir. Diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta ışık dolgunun içeriğidir. Bu içerik hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır. Amino asitler, vitamin ve mineraller hücre korunması için yeniden yapılanmaya yardımcı olur. Sonuç olarak ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini artırır, cilt canlanarak parlaklaşır ve elastikiyetini geri kazanır.

1. Gözaltı ışık dolgusunun etkileri nelerdir? Kalıcılığı ne kadar sürer?
Gözaltı ışık dolgusu öncelikle gözaltı çukurunun güvenli bir şekilde düzeltilmesini sağlar. Bu bölge için üretilmiş özel bir dolgu maddesidir. Ayrıca içindeki yeniden yapılandırma kompleksi sayesinde göz çevresi derisinin kalitesini yüksek oranda artırır. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresinin gençleştirilmesi, morluk ve halkalanmaların giderilmesi için uygulanır. Yapılan klinik çalışmalar hastaların çoğunluğunun enjeksiyondan 12 ay sonrasında bile uygulamadan son derece memnun olduklarını ve yakınlarına tavsiye ettiklerini saptamıştır.

2. Gözaltı Işık dolgusunu ne tip hastalar kullanabilir?
Gözaltı ışık dolgusu özellikle gözaltı çukuru belirgin olan hastalar için idealdir. Bunun dışında daha önce belirttiğim gibi gözaltı derisinin yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine, gözaltı morluk ve halkalanmaların azalmasına büyük katkı sağlar. Bazen aşırı pigmentli koyu göz halkaları ve büyük gözaltı torbaları olan hastalar bu tedaviden fayda görebilirmiyim diye müracaat ediyorlar. Bu hastalar için tedavi cerrahi olabilir. Bunun için mutlaka hekimin önerisine uyulması gerekmektedir.

3. Gözaltı Işık Dolgusu ile Işık Dolgusu arasındaki fark nedir? Bu iki ürün hangi bölgelere uygulanır?
Işık dolgusu özel içeriği sayesinde cilt nemlendirilmesi, antioksidan koruma ve cildin yeniden yapılandırılmasını hedefleyen bir mezoterapi yöntemidir. Yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, yenilenmesi ve onarımı ile ilgili olarak yardımcı olmaktadır. Gözaltı Işık Dolgusu ise gözaltı çukurunun doldurulması ve göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, morluklar ve halkalar için uygulanır. Özellikle yüz ve göz çevresinde her ikisinin kombine uygulamasıyla maksimum sonuçlar alınmaktadır.

4. Işık dolgusunun kalıcılık süresi nedir? Ne kadar sıklıkla tekrarlanmalıdır?
Hastadan hastaya değişmekle birlikte ışık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 6-8 ay civarındadır. Bu süre sonunda tekrarlanmalıdır. Tekrar uygulamalarda kalıcılık süresi artacaktır. Göz çevresini gençleştirmek, halkalar ve morluklar için uygulanan gözaltı ışık dolgusunun etkisi 12-18 ay sürmektedir.

5. Işık dolgusunun kaç seans yapılması gerekir?
Işık Dolgusu için 3 hafta aralıklarla 3 seans önerilir. ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Gözaltı Işık Dolgusu için çoğu zaman tek seans yeterli olur. Hastaların küçük bir kısmında bir ay sonrasında rötuş gerekebilir.

6. Işık dolgusu ne kadar sürüyor, uygulamadan sonra kişi hemen işine ve sosyal hayatına dönebiliyor mu?
Uygulama yaklaşık 15 dakika sürüyor. İnce uçlu iğnelerle deri altına enjekte edilmesi dolayısıyla sonrasında şişlik, kızarıklık oluşmadan günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

7. Yüz hatlarını belirginleştirmek ve yaşlanmanın belirtilerini ortadan kaldırmak için makyaj kadınların çözüm yolu. Işık dolgusu ile yüze daha taze bir görünüm kazandırmak mümkün mü? Daha az makyaja ihtiyaç duyulur mu?
Işık dolgusu isminden de anlaşıldığı üzere cildin nem ve elastikiyetini artırması sebebi ile cilde canlılık ve parlaklık verir. Ayrıca yüz ovalini toparlaması sebebi ile hatlar daha belirgin ve duru görünür. Cilt nemini geri kazanır, doğal ve sağlıklı görünüm vermesi sayesinde daha az makyaja ihtiyaç duyulabilir.

Sağlıklı günler dilerim.
Aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede size ulaşacağım.

    (*) Belirtilen alanlar zorunludur.