uyluk-bacak-germe

Uyluk Germe

Kilo değişiklikleri, hamilelik ya da yaşlanma gibi nedenlerle uyluk iç kısmındaki deri gevşer ve sarkar. Çünkü bu bölgedeki cilt çok incedir ve çatlamaya sarkmaya eğilimlidir. Kilo değişiklikleri sonucu ciltte olan esneme bazen kendini toplayamaz ve cilt sarkar. Bu tür hastalar özellikle yürürken bu bölgenin birbirine sürtünmesinden rahatsız olurlar. Yaz aylarında pişik ve mantar gibi rahatsızlıklar oluşabilir. Bu tıbbi problemlerin yanında estetik olarak da özel hayatlarında rahatsız olabilirler.

Uyluk germe ameliyatı Hasta değerlendirilirken en önemli kriterlerden biri uyluk bölgesindeki cilt kalitesinin, yağ fazlalığının ve hastanın beklentilerinin değerlendirilmesidir. Uyluk iç bölgelerinde yağlanmaya eğer cilt sarkması eşlik etmiyorsa sadece lazer liposakşın hem o bölgede yeterli bir incelme hem de yeterli bir ciltte toparlanma sağlar. Ciltte hafif bir gevşeme var ise bence bu bölgeye klasik liposakşın hiç uygulanmamalıdır. Çünkü klasik liposakşın sonrası ciltte düzensizlik ve çukurluklar oluşabilir. Lazer liposakşın cildi bir miktar toplayacağı için ciltteki düzensizliklerin oluşmasını önler. Eğer uyluk iç kısmında yağlanmaya ek olarak ciltte debelirgin sarkmalarda varsa o zaman tek başına liposakşın iyi bir sonuç vermez. Mutlaka uyluk germe ameliyatı uygulanmalıdır. Uyluk germe ameliyatı lazer liposuction ameliyatı ile kombine edilebilir. Bu sayede uyluğun kalan bölgelerindeki fazla yağlı bölgeler inceltilerek daha iyi bir görünüm kazandırılmış olunur.

Uyluk germe ameliyatı genel olarak uyluk içindeki sarkmış olan yağ dokusu ve fazla cildin çıkarılması işlemlerinin genelidir. Uyluk germe ameliyatı genel anestezi ya da lokal anestezi sedasyon yardımı altında yapılabilir. Ameliyat için bir iki saat süre yeterlidir yapılan girişime göre bu zaman değişebilir . Hastanede kalma süresi 1 – 2 gün gibidir.

Kasık bölgesinden uyluk iç kısmına uzatılan bir kesi yoluyla eliptik deri ve yağ dokusu çıkarılır. Aşağıda kalan deri gerilerek yukarı çekilir ve kasık bölgesine dikilir. Kesi izi kasık bölgesi ve uyluk iç kısmındaki katlantı izi içinde saklanır ve zamanla çizgi şeklinde belirsiz bir hal alır.

Uyluk germe ameliyatı sonrası ağrı problemi olmaz, ağrı kesici haplar alınması yeterlidir. Hastanın yürüme bölgesine bir işlem yapıldığı için özellikle ilk bir hafta aşırı hareketlerden kaçınılmalıdır. Dikiş hattı üretraya yakın olduğu için idrar ile temasından kaçınmak önemlidir. Eriyen estetik dikişler kullanıldığı için dikiş alınma problemi olmaz. 3 hafta korse kullanılması önerilir.

Ameliyat sonrası tek ve en önemli problem dikiş hatlarının açılmasıdır. Bu durum özellikle ameliyat sonrası iyi bir dinlenme dönemi geçirmeyen ya da hijyene dikkat etmeyip dikiş hattına idrar bulaşan hastalarda görülmektedir. Ben genellikle ameliyat sonrası ilk birkaç gün idrar sondası tutarak ve su geçirmez pansuman uygulayarak bu problemin üstesinden geliyorum.

Olduğundan dahada sıkı düzgün hale gelmiş daha güzel görünümlü üst bacaklar uyluk germe operasyonu ile mümkün olmaktadır.

Sağlıklı günler dilerim.
Aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede size ulaşacağım.

    (*) Belirtilen alanlar zorunludur.