meme-buyutme

Günümüzde kadınların en çok önem verdiği estetik operasyonların başında meme büyütme operasyonları gelmektedir. Kadınlarda cinselliğin en önemli temsilcilerinden olan meme bölgesi, kadınlar için öz güven oluşturan bölgelerden bir tanesi olarak görülmektedir. Bu nedenle küçük göğüslere sahip olan kadınlar psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmekte, öz güven eksikliği nedeniyle ilişkilerinde bir takım problemler yaşamaktadır. Bunun yanında sadece bu açıdan düşünülmemesi gereken meme büyütme operasyonlar, kişinin kendini beğenmesi noktasında da karşımıza çıkabilir. Aynaya baktığında orantılı bir vücut görmek hemen hemen bütün kadınların hayalidir. Bu hayalin gerçekleşmesi için de küçük göğüslerden kurtulmak, başka bir deyişle meme büyütme operasyonu yaptırmak gerekmektedir. Meme onarımı da diyebileceğimiz bu durum için meme dokusunun altına silikon ve protez malzemeler yerleştirilerek göğüs bölgesinde dolgunluk ortaya çıkarılır. Bu da kişilerin psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmelerine, öz güvenlerinin yerine gelmesine ve ilişkilerinde daha güzel günler geçirmelerine sebep olacaktır.

Memelerde yaşanan bozulmalar veya genetik olarak gelen şekil bozuklukları estetik operasyonlarla kolayca düzeltilmektedir. Özellikle meme kanseri olan hastalar için de meme onarımı son derece garanti tedavi yöntemlerinden bir olmaktadır. Bilindiği üzere meme kanseri sonrasında memelerde belirgin bir bozulma ortaya çıkabilir. Hatta bu bozulma haricinde kanserli memenin alınması bile ihtimaller dahilinde olabilir. Bu nedenle meme kanseri hastalığına yakalanan kişilerin de tedavi sonrasında estetik operasyon geçirme imkanları bulunmaktadır. Meme hacmi omuz genişliği ve göğüs çevresi esas alınarak belirlenmelidir. Vücudumuz tam anlamıyla bir bütünlük içindedir ve herhangi bir estetik operasyonla bu bütünlüğü ortadan kaldırmak kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle göğüs hacminin belirlenmesi noktasında sadece omuz genişliği ve göğüs çevresi esas alınmamaktadır. Bunun yanında bel ve kalça ölçümü de büyük rol oynamaktadır. Orantılı bir vücuda sahip olmak demek, vücudun tam anlamıyla bütünlük sağlaması, dışarıdan bakan kişiler için bütün bir mükemmeliyet görülmesi anlamına gelmektedir. Bel, kalça, omuz ve göğüs arasındaki farklar çok belirgin şekilde olduğu takdirde küçük göğüslü kadınlar için meme büyütme estetiği yapılmalıdır. Bu sayede estetik bir görünüm sağlamayan meme bölgesi çok güzel bir görünüme kavuşacaktır. Sadece bu nedenlerle değil, memelerde bulunan asimetrik durumun düzeltilmesi için de meme estetiği operasyonu gerekmektedir.

Meme büyütme estetiğinin amacı nedir?

Günümüzde genellikle küçük memelere sahip olan kadınlar psikolojik açıdan kendilerini bir nevi eksik hissetmektedirler. Bu nedenle meme büyütme operasyonuyla göğüs büyütme yoluna gitmektedirler. Meme büyütme operasyonunun amacı memelerdeki dolgunluğun arttırılması, buna paralel olarak kişinin günlük hayatta ve ilişkisinde öz güvenini artması, vücudun bütünlük arz eden görünümünün dengelenmesi olarak söylenebilir. Bu amaçlarla meme büyütme estetiği yapılmaktadır.

Meme büyütme estetiği ne zaman tercih edilmelidir?

Meme büyütme operasyonları memelerinde ciddi oranda sarkma meydana gelen kadınlar için uygun görülmemektedir. Uygun görülmemesinin temel nedeni sarkma meydana geldiğinden dolayı memelerin dikleştirilmesi gerektiğinden dolayıdır. Bunun da çözüm yolu meme dikleştirme operasyonunun meme büyütme operasyonuyla birlikte yürütülmesidir. İki operasyon eş zamanlı, bir operasyon sonrasında anında diğer operasyona geçilmesi şeklinde yapılacağı gibi, farklı zamanlarda da uygulanabilir.

Meme büyütme estetiği herkes için uygun mudur?

Kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonların başında gelen meme büyütme operasyonu için herkes uygun mudur sorusu sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bunun cevabı ise kendi isteği doğrultusunda reşit her birey meme büyütme operasyonu için uygun olabilir. Fakat uygun olabilmek için uzman doktorun testlerinde bir takım sorunlar olmamalı ve operasyon için yeterli olmanız gerekmektedir. Bunlardan bazılarını söylemek gerekirse, ameliyat olacak kişinin sağlık durumu uygun olmalıdır ve gerçekçi beklentilerle ameliyat masasına oturmalıdır. Göğüslerdeki gelişme tam anlamıyla son noktaya gelmiş olmalıdır. Bu konuyu etken olarak göstermedeki neden daha büyümenin devam ettiği kişilerin de meme büyütme operasyonu olmak istemesi olarak söyleyebiliriz. Bunların dışında memelerin görünümünden rahatsız olunması, meme bölgesinde özellikle doğum sonrası görülen kilo kaybı, şekil ve büyüklük olarak asimetrik görünmesi etkenlerden bazılarıdır diyebiliriz. Bu tür etkenlerin bir hastada toplanması ya da birkaçının bulunması halinde hastanın kendi isteğiyle meme büyütme operasyonu olabilme şansı vardır.

Meme büyütme estetiğinden önce bilinmesi gerekenler nedir?

Memelerindeki küçüklük nedeniyle meme büyütme operasyonu geçirmek isteyen kişilerin estetik operasyon öncesinde bazı konularda aydınlatılması gerekmektedir. Hastalar meme protezi konulmadan önce uzman doktor tarafından ultrafsonografi ve mamografi tetkiklerini yaptırmak durumundadır. Bu testlerin sonrasında hasta operasyona uygunsa tedaviye geçilmektedir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi meme büyütme operasyonunda da bir takım riskler bulunmaktadır. Özellikle operasyon sonrasında meme bölgesinde ödem oluşması ve ağrı durumunun çok yüksek miktarda görülmesi normal olabilir. Bu nedenle bu tür etkilere maruz kalan kişilerin ağrı ve ödem oluşumunun cerrahi işlem neticesinde oluştuğunun bilincinde olup, geçici olacağını bilmesi gerekmektedir. Ameliyat sonrasında kanama ve enfeksiyon oluşma şansı çok alt seviyelerdedir. Bazı kişilerde de nadir olarak görülse de meme bölgesinde hissizleşme ve uyuşukluk hissedilebilir. Fakat ağrı ve ödem oluşumunda olduğu gibi bunlar da geçici olacaktır. Tüm bunların yanında meme protezinin takılmasından sonra kapsül çevresinde genişleme olabilir. Bu durum da kalınlaşma sorununu ortaya çıkaracaktır. Kalınlaşma neticesinde memede asimetri gibi durumlar ortaya çıkabilir, bu da ek bir operasyonla anında düzeltilmektedir.

Meme büyütme estetiği nasıl yapılır?

Meme büyütme operasyonu temel açıdan üç farklı teknikle yapılmaktadır. Bu tekniklerden birincisi yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonudur. Yağ enjeksiyonu sayesinde protez kullanmadan meme dokusuna yağ nakli yapılır. Bu teknikte kullanılan doku hastanın kendi dokusu olacağından gayet iyi bir tedavi yöntemidir. Fakat bu yöntem her hastada uygun olmayabilir. Bir diğer teknik de doğal meme büyütme dediğimiz operasyondur. Bu operasyonda meme silikonları kullanılır ve meme büyütme işlemi silikonlar aracılığıyla gerçekleştirilir. Bir diğer operasyon tekniği ise koltuk altı bölgesinden meme büyütme operasyonudur. Bu teknik sayesinde silikon jel koltuk altı bölgesinden açılan ufak çaplı bir kesi sayesinde bölgeye yerleştirilmektedir. Bu operasyon sayesinde koltuk altı bölgesinden yapılan kesi işlemi sonrasında göğüslerde herhangi bir iz kalma durumu bulunmamaktadır.

Meme büyütme estetiğinde kullanılan silikonun zararı var mı?

Bu operasyon öncesinde en çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu noktada ortaya çıkmaktadır. Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikonların vücuda herhangi zararı bulunmayacaktır. Tıp dünyasında bilimsel olarak yapılan incelemeler sonrasında silikonun vücutta hiçbir hastalığa yol açmadığı tespit edilmiştir. Bu nedenle meme büyütme operasyonu öncesinde merak ettiğiniz soruların başında gelen bu konu hakkında içiniz rahat olabilir.


Meme büyütme estetiğinde iz kalır mı?

Estetik olsun veya olmasın cerrahi her işlem sonrasında iz kalma durumu bulunmaktadır. Meme büyütme operasyonlarında da genel anlamda iz kalma şansı vardır. Bunun nedeni olarak ameliyat sırasında vücutta kesi işlemi yapılması diyebiliriz. Bu nedenle yapılan kesi işlemi sonrasında iz kalma durumu görülebilir. Fakat bu görüntünün çok az seviyelerde olması için büyük gelişmeler sağlanmıştır. Ameliyat sonrasında dikiş işlemi yapılırken dikiş görünmeyen bir bölgeye kaydırılır. Bu da iz kalması halinde estetik görünümü bozmaması anlamına gelmektedir.

Meme büyütme estetiği sonrasında yaşananlar nelerdir?

Ameliyat sonrasında uzman doktorunuzun belirlediği takvim dahilinde gerekli uyarıları dikkate almanız operasyonun başarısı için büyük önem taşımaktadır. Operasyon sonrasında yaşanabilecek olan ağrı durumlarında gerekli ilaçların doktorunuz tarafından verildiğinin bilincinde olup bunları kullanmanız, herhangi bir olumsuz durumda da operasyonu yapan doktoru hemen bilgilendirmeniz yapacağınız işlemlerin başında gelmektedir. Bu nedenle operasyon sonrasındaki tavsiyeleri dikkatle yerine getirmeli, vücudu yoracak hareketlerden sakınmalısınız. Gerekli tedbirleri aldığınız takdirde tecrübeli bir doktorun elinden yapılacak olan estetik operasyon son derece başarılı sonuçlar doğuracaktır. Bu da psikolojik olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve öz güven noktasında büyük ilerleme kaydetmenize yardımcı olacaktır.

Meme büyütme estetiği sonrasında memede hissizlik oluşur mu?

Günümüz teknolojisiyle birlikte hayatımıza giren tekniklerden koltuk altı bölgesinden yapılan meme büyütme operasyonu sonrasında memede hissizlik oluşma şansı çok düşük seviyelere gelmiştir. Bunun yanında meme altı çizgisinden yapılan operasyon sonrasında da memede hissizlik görülmemektedir. Bu iki teknik dışında meme başı bölgesinde yapılan operasyonlar memede hissizlik oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle meme büyütme operasyonunda kullanılacak teknik çok önemli bir noktada karşımıza çıkmaktadır. Yapılacak operasyon çeşidi uzman doktor tarafından iyi belirlenmeli ve memede hissizlik oluşumun yanı sıra diğer birçok komplikasyon ortadan kaldırılmalıdır.

Sağlıklı günler dilerim.
Aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede size ulaşacağım.

    (*) Belirtilen alanlar zorunludur.