kas-kaldirma

Yüzümüzdeki en önemli estetik yapıların başında kaşlar gelir. Çünkü yüze mimik kazandırma özelliğini taşırlar. Kaş kaldırmaestetiğinin sosyal hayatımızın şekilmesinde mimiklerimiz ve yüz ifadelerimizin yeri vardır.

Yüz görüntüsünde önemli yere sahip, bakışlarımızı ve mimiklerimizi ortaya çıkaran kaşlardır. Sizi yorgun, sinirli, mutlu yada üzgün gösterecek olan kaşlarınızdır. Bununla birlikte enerjik ve genç görünüme de etkisi vardır. Peki estetik görünüm açısından ideal kaş nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabı yüz şeklinize göre belirlenmektedir. Kaşlarınızda yapılacak revizyonlarda hekimlerimizle birlikte ortak karar verilerek doğru sonuç elde edilebilmektedir.

Nasıl Yapılır?
Kaş kaldırma ameiiyatı, askı yöntemi ve botox uygulanan en sık kaş kaldırma yöntemleri arasında yer alır. Ancak yöntemin belirlenmesi için bir kaç önemli faktör vardır.

– Hastanın yaşı
– Kaşın durumu
– Bozulmanın boyutu ve sebebi

Kaş kaldırma tek başına yeterli midir?

Bunu belirleyen en önemli unsur hastanın yaşıdır. Orta yaşlı hastalarda sadece kaş estetiği genç ve dinamik bir görünüm için yeterli olabilmektedir. Ancak ilerlemiş yaşlardaki kimselerde göz kapağı ve göz çevresi estetiği, alın ve şakak germe ile ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri de önerilebilmektedir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

1. Botoks Tekniği
5-6 dakikada tamamlanan ve ağrısız bir işlem olan botoks ile kaş kaldırma tekniği, enjeksiyon yöntemine dayanır. Buradaki hedef düşük kaşların yüz şekline göre tekrar yukarı kaldırmaktır. Daha dikkat çekici bir görüntü elde etmek için göz kenarları ve alındaki kırışıklıkların giderilmesi gerekebilir. İşlem sonrası hafif şişlik, kızarıklık yada morluklar buz presi ile geçirilir. Kişi bir kaç dakika içinde normal hayatına devam eder. Sonuç ne zaman görülür sorusunun cevabı olarak 7-10 gün denebilir. Tekrar hatırlatmak gerekir ki ileri yaşlardaki hastalarda, yani göz kapağı sarkması sorunu olan kişilerde tek başına kaş kaldırma işlemi genel görüntü açısından beklentinizin altında kalabilir.

2. İple Kaş Kaldırma
Askılama yöntemi denilen bu teknikte saç içinden ve kaşların üzerinden olmak üzere iki yönlü germe tekniğine dayanır. İşlem kulağa ağır bir operasyon gibi gelsede aslında pratik ve basit bir yöntemdir. Bu işlemle alındaki kırışıklıklar giderilir, kaşlar estetik bir görünüme sahip olacak şekilde yukarıya asılır. Hasta aynı gün normal hayatına döner. Ancak bu yöntemde kalıcılık süresi vardır. Bu zaman 9 – 20 ay arasındadır.

Sağlıklı günler dilerim.
Aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede size ulaşacağım.

    (*) Belirtilen alanlar zorunludur.